• Україна, Київ

  • проспект Любомира Гузара 20а

Головна » Новини та акції » Види дахів приватних будинків

Види дахів приватних будинків

image
17.05.2017

Дах приватного будинку – перше, що впадає у вічі, тому саме його часто називають п'ятим фасадом. Дослідження доводять, що сьогодні каркасні будинки з сендвіч панелей, як і інші дерев'яні будинки з покрівлею складної форми або в мінімалістичному стилі, для більшості українців привабливіші, ніж будинки з горищем та класичним двосхилим дахом.

У цій статті ми розповімо про всілякі види дахів для канадських будинків та їх вплив на стиль та функціональність будівлі.

Завдяки системі MiTek, у проектах «Сервус-Київ» можуть використовуватися всі перераховані вище види дахів приватних будинків. При цьому замовникам гарантується наявність достатнього запасу міцності та опірність осадовим та вітровим навантаженням.

Односхилий тип: поціновувачам сучасного стилю

Стіни будинку з односхилим дахом мають різну висоту, сама ж вона плоска, нахилена у бік заднього або бічного фасаду. Всупереч поширеній думці, такий вид даху підійде не тільки сараю або господарській споруді.

  • Каркасні будинки з сип панелей з односхилим або плоским покрівлею виглядають дуже сучасно, що і приваблює шанувальників авангарду, мінімалізму, функціоналізму, сучасного модерну та стилю хай-тек.

Односхилий дах здатна перетворити як невеликий будинок із сендвіч панелей в 40-50-60 м², так і фешенебельний особняк на 300-400 м².

Двосхилий – класика будівництва

Двосхилий, або щипцевий дах найбільш практичний, простий в облаштуванні і міцний. Можливо, саме тому багато будинків з СІП панелей продаються саме з таким видом дахів. Складається вона з двох площин, похилих схилів, об'єднаних на коньковому брусі.

Такі види дахів поширені не лише в українських селах та приватному секторі наших міст, де найчастіше приватні будинки мають горище. Більшість будинків у скандинавському стилі збудовано саме з двосхилим дахом, де замість горища обладнується мансарда. Крім того, такий тип покрівлі характерний також для альпійського (шале) і бельгійського стилів.

Вальмовий тип покрівлі: чотири скати для більшої міцності

Вальмова покрівля має чотири скати, завдяки чому чинить опір вітровому навантаженню значно краще, ніж дах двосхилий. Скати вздовж довжини будинку у таких дахах мають форму трапеції, а торцеві – трикутника.

  • До недоліків цього виду дахів відносять зменшення площі горища та складність виконання, а до плюсів – високу міцність, жорсткість, економію на фронтонах та здатність візуально зменшувати висоту будинку з мансардою.

Багато приватних будинків у Європі мають саме такий вид даху. Характерні вони і середземноморського стилю.

Напіввальмова – голландський стиль

Якщо скомбінувати двосхилий та вальмовий дах – вийде окремий вид покрівлі – напіввальмовий. У цьому випадку вальми (торцеві скати) розташовуються значно вище за карниз, надаючи будинку обтічний силует. Будинки з напіввальмовими дахами найпопулярніші в Голландії, де будуються вже кілька століть. Як наслідок, таку покрівлю інакше називають «голландський дах», а будинки з нею відносять до голландського стилю.

У вигляді намету – цікаве рішення для квадратного будинку

З шатровим дахом проектуються найчастіше одноповерхові будинки в стилі бунгало, хоча зустрічаються і двоповерхові варіанти для великої родини. Всі чотири скати в ній сходяться в одній точці і мають трикутну форму.

Пірамідоподібний вид покрівлі є оптимальним для регіонів з сильними поривчастими вітрами, оскільки в цьому випадку навантаження на покрівельну систему буде мінімальним. Також вона підходить канадським будинкам із основою у вигляді багатокутника (правильного) або квадрата.

Дах багатощипцевий – прикраса елітного будинку

Багатощипцевий дах через складність монтажу та значну вартість проектування може дозволити собі не кожен. До складу такого виду покрівлі входить безліч щипців - суміжних скатів, що перетинаються з утворенням розжолобків (внутрішніх кутів) і ребер, що формують зовнішні кути.

Завдяки багатощипцевій покрівлі, будь-який будинок з сип панелей виглядає ефектно і химерно: її можна спостерігати у особняків зі складним плануванням, будинків з флігелями, мансардами, а також багаторівневими прибудовами.

Ламаний дах: максимально простора мансарда

Геометрично ламаний дах нагадує покрівлю двосхилий, але з додатковим зламом уздовж кожного схилу, в результаті чого торцеві фронтони виходять п'ятикутними. За ламаний вигляд із чотирма схилами її нерідко називають мансардною, оскільки вона дозволяє використовувати площу будинку на 100%, формуючи практично повноцінний поверх із мінімумом «мертвих зон». На мансарді під такою покрівлею можна обладнати спортзал, дитячу кімнату чи спальню. Проте слід пам'ятати: грамотно організувати ламаний дах – непросте завдання.

Купольний та конічний вигляд – естетика та унікальність

Купольний дах – новий тренд у малоповерховому будівництві за канадською технологією, що дозволяє наповнити будинок світлом та створити простору мансарду або друге світло. Її перевагою є також перешкоджання скупченню снігу. До мінусів ж належать можливі проблеми з плануванням будинку – круглі стіни, на які має спиратися покрівля, малофункціональні.

Якщо стіни будинку побудовані у вигляді кола або правильного багатокутника, а також при необхідності будівництва будинку в замковому стилі, часто застосовується конічний тип. На відміну від купольної покрівлі, вікна в ній не розмістиш, зате такі дахи естетичні. Будинки з конічними дахами часто проектуються і в марокканському стилі. Зазначимо також: через дорожнечу монтажу такий вид даху проектується лише в елітних будинках.

Завдяки системі MiTek, у проектах «Сервус-Київ» можуть використовуватися всі перераховані вище види дахів приватних будинків. При цьому замовникам гарантується наявність достатнього запасу міцності та опірність осадовим та вітровим навантаженням.

Отримати розрахунок вартості будинку

Записатись на перегляд готового будинку